אין ספק שגידול בעלי חיים מערב בתוכו הוצאה די ניכרת, לא רק על החיה עצמה ועל גידולה, אלא גם על מילוי כל הצרכים שלה, כמו מיטה נוחה, צעצועים ועוד. יחד עם זאת, כולנו מסכימים שבעלי חיים הם תוספת מבורכת למשפחה, שמחזירה את שוויה באהבה, צחוק ובריאות שמביא איתו בעל החיים. על מנת שתוכלו להיערך מראש, הנה רשימת קניות מדויקת אותה עליכם לרכוש טרם מגיע בעל החיים החדש אל ביתכם.

קונים לכלב ולחתול

ישנם כמה דברים שצריך לקנות לבעל החיים שלכם, בין אם החלטתם להביא כלב או חתול. הראשון הוא צלחות למים ולאוכל. חשוב מאד שלבעל החיים שלכם תהיה את הפינה הקבועה שלו אליה הוא מגיע כדי לאכול או לשתות. צלחות מנירוסטה נשמרות טוב לאורך השנים ונוחות יותר מצלחות וקערות מפלסטיק. הדבר השני שעליכם לקנות הוא קולר ותג שם, על מנת שיוכלו לזהות את בעל החיים שלך בכל מקום. על תג השם יש לרשום שם ומספר טלפון של הבעלים, ואת הקולר יש להתאים לצווארו של בעל החיים ולוודא שהוא מרווח ואינו מציק או מגרד. לבסוף, מומלץ לרכוש, אך לא הכרחי, כלוב נשיאה לכלב או לחתול שיקל על נסיעות ברכב, העברה ממקום למקום, ועם כלבים יכול לסייע גם בתהליך האילוף הראשוני.

קונים במיוחד לכלבים

אחד הדברים הראשונים שיש לדאוג להם הם צעצועי לעיסה ומשחקים. כלבים זקוקים לעצמים ללעיסה באופן קבוע, על מנת לספק את היצר שלהם ולדאוג שהם לא ילעסו במקרה חפצים של הבעלים. יש לשים לב שאתם רוכשים צעצוע לעיסה גדול ומתאים, ולא כזה שיכול להישבר לחתיכות קטנות ולהוות סכנת חנק כלשהי. בנוסף יש לקנות משחקים, כדורים, חבלים וכל דבר שיאפשר לכלב שלכם להוציא אנרגיה במשחק ביחד אתכם. עוד דבר שמומלץ לקנות, במיוחד אם אתם מתכננים להתחיל תהליך אילוף הם חטיפים שנועדו לעודד התנהגות טובה וישמשו אתכם במהלך החינוך כפרס לכלב.

קונים במיוחד לחתולים

כמובן שהדבר הראשוני שיש לקנות הוא ארגז חול וחול על מנת שלחתול שלכם יהיה מקום נוח לעשות את צרכיו. את הארגז קונים בהתאם לגודל החתול, ויתכן שתצטרכו לרכוש ארגז חדש כשהחתול יתבגר. בנוסף לארגז ולחול עצמו, מומלץ לרכוש גם שטיח להניח מול הארגז על מנת שהחול לא ימלא את הבית וכף לניקוי החול שתסייע לנו להשאיר את החול נקי מדי יום. דבר נוסף שמומלץ לספק לחתולים הוא משטחי גירוד עשויים מחבל או מקרטון.