בפוסט הקודם מנינו את האביזרים החיוניים למחייתם של הדגים, אלה שיספקו להם חמצן ותנאי מחייה הכרחיים להישרדותם. אבל מה עם הנפש? מה עם קצת צבע בעיניים? קצת ירוק? אל תשכחו שהאקווריום שלכם הוא גם פריט מובחן בבית, אין סיבה שלא תגרמו לו להראות הכי טוב שאתם יכולים. בניגוד לאביזרים כמו מסנן או מטהר – כאן אין נכון או לא נכון. כל האפשרויות פתוחות בפניכם, ואתם מוזמנים להתפרע ולהנות.

ריצוף

בחנויות השונות (גם המקוונות) תוכלו למצוא מגוון רחב של מצעים לאקווריום שלכם. לרוב מדובר במצע של חצץ או חלוקי נחל קטנטנים. תוכלו לבחור לפי טעמכם, בצבע ובחומר המועדפים עליכם וכן, בגודל האבנים (החל מחצץ דק וכמעט חולי, ועד לאבנים גדולות יותר). אם אתם רוצים ללכת על סגנון טבעי, תוכלו לבחור בחלוקי נחל או בחצץ לבן, ואם אתם רוצים ללכת על משהו יותר מעניין, אפשר לבחור במצע של אבני קריסטל כחולות, אדומות או אפילו צבעוניות. אם האקווריום שלכם מספיק גדול, אתם יכולים גם להוסיף לו רקע תלת מימדי, למשל של קיר סלעי, כדי לשוות לו מראה טבעי.

צמחיה

צמחי מים אמיתיים, בנוסף על היותם אסתטיים, יכולים לגם לעזור בתהליכי טיהור מי האקווריום. עם זאת, לעתים הטיפול בהם דורש תחזוקה מסויימת ואם לא מטפלים בהם נכון, הם עלולים לתרום לרקב במים. אז אם אתם רק רוצים “זריקה” של ירוק, אתם יכולים ללכת על האופציה המלאכותית ולבחור בצמחי פלסטיק. במגוון הקיים בחנויות תוכלו למצוא שיחי מים, שוניות אלמוגים מלאכותיות, ופרחי מים. היחידים שיבחינו בהבדל יהיו הדגים שלכם.

אקססוריז

אקווריום ללא תיבת אוצר או ספינה טרופה, הוא כמו דג בלי כובע – זה לא ממש נחוץ, אבל זה מדליק! כאן אתם כבר יכולים ממש להשתגע: תיבות מטמון שמטבעות זהב ותכשיטים נשפכים מהן, אוניות פיראטים טרופות, גולגלות, כדי חרס שבורים, קונכיות אקזוטיות וסלעים מרשימים ועוד ועוד כיד הדמיון הטובה עליכם.