חתול הוא חיה כל כך עצמאית שאנחנו יכולים לשכוח שהוא בסך הכל, נו, חתול, ובכל זאת לא יכול לדאוג לעצמו במאה אחוז. הינה כמה טעויות נפוצות שאנחנו בטוחים שאתם לא רוצים לעשות עם החתול שלכם

חתולים הם מתת האל לאנושות, עם זה לא נתווכח, אבל לפעמים הם צריכים קצת עזרה. הוא אמנם עצמאי וסנוב, אבל החתול שלכם הוא עדיין חיה די קטנה בעולם די גדול, ויש כמה דברים שהוא לא יודע עדיין להתמודד איתם לבד. אז לפני שאתם משחררים את הגור החדש והמתוק בבית שיסתדר, ריכזנו בשבילכם 3 טעויות נפוצות שאתם רוצים להימנע מהן.

1. לא לימדתם אותו להשתמש בארגז החול

“חתול הוא חיה מאוד נקיה”, סיפרו לכם תמיד, ועם המחשבה הזאת בראש שחררתם אותו בלב עולץ להתרוצץ בבית, רק כדי לגלות אחרי כמה שעות מתנה מהבילה מחכה לכם על הכרית. אז נכון שהרבה חתולים, ברגע שתראו להם את ארגז החול, יתחילו בעצמם להשתמש בו בקביעות, אבל יש כאלה שזקוקים למעט שכנוע. אחרי כל ארוחה, נמנום או משחק שימו את החתולון בארגז, ושימו לב לצ’פר אותו כשהוא משתמש בו. אם יש תאונה, שימו לב שאתם לא מענישים את החתול ומיד אחר כך שמים אותו בארגז – הוא פשוט יבין שהארגז הוא מקום לא נעים ויימנע ממנו. אם החתול לא מתרגל לארגז כדאי לפנות לווטרינר ולהבין אם יש בעיה מיוחדת, אבל רוב הסיכויים שתוך כמה ימים – כמה שבועות גג – ארגז החול יהפוך למקום היחיד שאליו פונה החתול כשהטבע לוחץ.

2. הגזמתם עם האוכל

חתולים, כמו חיות רבות אחרות, לא תמיד יודעים לשלוט בכמויות שהם אוכלים. אם תמלאו את  הקערה בכל פעם שהיא מתרוקנת, סביר מאוד שהחתול שלכם יסבול מבעיית משקל רצינית. מצאו את כמות האוכל הנכונה לחתול שלכם לפי הזן והמשקל, ושימו לב שאתם לא נותנים לו יותר מדי. השמנה עלולה להיות בעיה אצל חתולים בדיוק כמו בני אדם, ורצוי להיזהר ממנה. אם אתם רואים שהחתול לא אוכל – גם זו עלולה להיות בעיה, וכדאי לנסות סוג אחר של אוכל ואם הבעיה ממשיכה לפנות לווטרינר.

3. חשבתם שיש לו ג’י פי אס

אם החתול צריך לצאת החוצה – זו כבר שאלה בפני עצמה. זה תלוי בסוג, באופי, בחיסונים, בשאלה אם הוא מסורס ועוד. אבל אם כבר הוא יוצא, אל תחשבו שאין סיכוי שהוא ילך לאיבוד. חתולים שמסתובבים בחוץ לרוב יודעים איך להסתדר ולמצוא את דרכם בחזרה, אבל תמיד יכול להיות שהכלב של השכנים, הנקבה ברחוב המקביל או העכבר שהם ראו יגרמו להם להגיע לטריטוריה לא מוכרת ולהתקשות לחזור. שימו לב שיש לחתול שלכם קולר ותג תמיד עם כתובת או מספר טלפון.