הקיץ בא והגיע הזמן לצאת לריצה עם הכלב בחוף, אבל יש כמה דברים שחשוב לזכור כשלוקחים את הכלב לים. לפניכם מספר כללים חשובים לטיפול בכלב בחוף

החורף הוא כבר זיכרון עמום, החום מכה בנו יום אחר יום, ואם כבר אז כבר – נלך לחטוף שיזוף בחוף. אבל הכלב צריך להישאר בבית? ברור שניקח אותו איתנו, לא רק לנו מותר. אחרי שחצי שנה הוא היה רטוב מגשם הגיע הזמן שיירטב ממשהו חדש. אז אנחנו דוחקים את עצמנו איכשהו לתוך בגד הים מהתיכון, לוקחים רצועה ולונגי לשבת עליו, ונשאר רק דבר אחד – לוודא מה צריך לעשות כדי שלכלב לא יקרה כלום בים. ריכזנו בשבילכם כמה טיפים בסיסיים לשמור עליו בחוף.

לבוא בשעה מתאימה

אם השמש יוקדת והחול לוהט, זה יכול להיות מאוד לא נעים. כמו שהחול יכול להיות חם מדי לרגליים שלנו, כך גם בשביל הכפות שלו, ולכן אם כבר באתם כשחם כדאי להביא משהו לשבת עליו לא רק בשבילנו אלא גם בשבילו. בנוסף, שימו לב שאתם מתמקמים קרוב לצל שאפשר לברוח אליו.

להביא מלא מים

הריצה על החוף בשמש שורפת המון אנרגיה. כלבים צמאים עלולים לנסות לשתות מי ים וזה עלול להביא להקאות ולהתייבשות. לכן שימו לב שאתם מביאים מספיק מים טהורים, ותעודדו את הכלב לשתות, במיוחד לאחר מאמץ.

לשים לב לסכנות

יש בחוף מגוון של דברים שעשויים להיות מסוכנים: בקבוקי בירה שבורים שעשויים לחתוך את הכפות שלו, מדוזות עוקצות במים, ואם מדי פעם עובר סוס, הוא עלול לרדוף אחריו ולחטוף בעיטה מסוכנת. באופן כללי רצוי לפקוח עיניים ולהפעיל שכל ישר, לא צריך הרבה יותר מזה כדי להימנע מרוב הסכנות.

למדו אותו לשחות

יש כלבים שיכולים לשחות באופן טבעי, יש כאלה שצריך ללמד אותם. בעוד שגולדן רוטריבר ולברדור ישכשכו במים ויכשכשו בזנב בלי בעיה, יש גזעים שזה בא להם פחות בקלות. אם אתם נכנסים למים עם הכלב, היכנסו לאט ותראו שהוא מסתדר. אם הוא לא יודע לשחות לבד אפשר ללמד אותו.

שימו לב לכמות הפעילות

אנחנו מניחים שהכלב לא הולך לחוף כל יום, ובים מתחברים יחד כמה גורמים שעשויים להוביל למאמץ יתר. השהות בשמש, ההתרגשות שבמקום חדש, המרחב לרוץ ולשחות, המשחק עם כלבים אחרים והרדיפה אחרי הפריזבי שלכם, כל אלה עשויים לתת את אותותיהם. חוץ מזה שתדאגו לשהות חלק מהזמן בצל ותקפידו שהוא ישתה, פשוט שימו לב שהוא לא מתאמץ יותר מדי. אם עכשיו הוא רדף אחרי כדור טניס במשך שעה, כדאי לנוח קצת לפני הפעילות הבאה, ותמיד אפשר לקפוץ להתקרר במים.

רחצו אותו היטב

הלכנו לחוף, שיחקנו, השתוללנו ונחנו, יש להניח שמה שהיה פעם פרווה נקייה וחלקה הפך לעיסה מדובללת. חשוב לרחוץ את הכלב היטב כדי להוריד ממנו מלח, חול וכל דבר אחר שנשאר עליו מהבילוי. אם הוא ממש לא בעניין אפשר לייבש אותו ולהבריש.

אז יאללה, צאו לבלות. קחו כדור טניס או פריזבי, קרם הגנה בשבילכם בקבוק מים וקערית. אה, וגם את צ’אקי. ותהנו!