לא רק בני אדם, גם כלבים יודעים ליהנות מעיסוי טוב. אם  אתם רוצים להקל על כלב שסובל מדלקת פרקים, להמריץ את מחזור הדם או סתם קצת זמן איכות ביחד – מסאז’ ארוך ומפנק הוא התשובה

לא קשה למצוא סיבות לכך שאנחנו אוהבים לקבל מסאז’: זה משחרר לחצים, ממריץ את מחזור הדם, מרפה שרירים תפוסים, מרגיע, נעים… וכל דבר שאנחנו אוהבים במסאז’ים, גם כלבים אוהבים. אז נכון שהם לא יעלו על מיטת טיפולים, לא יתנו לכם לשים עליהם שמן וגם לא ישאירו לכם טיפ בסוף – אבל כלבים יכולים להיות חולים על מסאז’, וזה בריא להם מאוד.

למה זה טוב?

יש מגוון של בעיות אצל כלבים שמסאז’ יכול לסייע לפתור. אם הכלב סובל מחרדות ונבהל בקלות, אז ממש כמו אצל בני אדם הלחץ יכול לתת את אותותיו בשרירים תפוסים. וממש כמו בני אדם, שחרור השרירים יכול לסייע לכלב להירגע ולסבול פחות. מסאז’ לילי יכול לגרום לו גם לישון טוב יותר. אחרי מאמץ פיזי, אם עכשיו עשיתם פעילות יוצאת דופן, הכלב עלול לסבול משרירים תפוסים ומסאז’ יכול להרפות אותו.

אחת הבעיות המופיעות אצל כלבים הסובלים מדלקת פרקים היא האטה של מחזור הדם. ההאטה הזו גורמת לכאבים, שגורמים לכלב לנוע ולהזיז את הגוף פחות, מה שבתורו גורם לעוד כאבים. את המעגל הזה אפשר לשבור עם מסאז’. עיסוי של השרירים ממריץ את מחזור הדם ומפחית את הכאבים שסובל מהם הכלב. וחוץ מכל זה – אנחנו באמת צריכים תירוץ לחבק קצת את הכלב ולהעביר איתו קצת זמן?

אז איך עושים את זה?

יש מגוון של שיטות שונות לעיסוי כלבים, וצריך להתחשב גם בסוג ובגודל – אנחנו לא נפעיל את אותה כמות של לחץ על קאנה קורסו ועל פודל. כמה כללים חשובים הם שבאופן כללי מומלץ לעסות עם יד פתוחה ולא להפעיל לחץ כבד עם האגודלים, החלקים שהכלבים הכי נהנים מהם הם הגב והבטן, ובאופן כללי – להיות קשובים לכלב, לראות מה נעים לו ואיך.

כאן ניתן לראות את אורלי זכאי, מטפלת טבעית בכלבים, מדגימה מסאז’ גב לכלב.

וכאן אפשר למצוא סרטון עם הדרכה מעולה למסאז’ של הכלב (באנגלית).

וכמובן, אם יש לכם גם חתול, חבל שתטרחו בעצמכם. תנו לו לעשות את זה!