אין זה סוד גדול שהאיבה בין כלבים לחתולים הייתה קיימת מאז ומעולם, והכלבים למעשה מתוכנתים כדי לצוד את החתולים על מנת לשמור על חברי הלהקה שלהם. יחד עם זאת, לא חסרים בתים בהם כלבים וחתולים חיים יחדיו בשלום ואפילו באהבה. אם יש לכם כלב בבית ואתם מעוניינים להוסיף חתול, או להפך, הנה כמה דברים שתוכלו לעשות כדי להקל על המעבר החד.

התכוננות לתהליך

מכיוון שהכלבים הרבה יותר מסוכנים לחתולים מאשר ההפך, תהליך ההתאקלמות צריך להבטיח שהכלב נחשף לחתול בצורה בטוחה. דבר זה אומר להחזיק את הכלב ברצועה או בכלוב למשך תקופה ארוכה, בסבלנות רבה. יש אנשים שיבחרו לשלוח את הכלב לאילוף לפני שמכניסים אותו אל הבית, כדי להבטיח שכאשר הכלב שומע פקודה, הוא יעצור וימלא אותה, גם אם האינסטינקטים שלו קוראים לו לרדוף אחרי החתול באותו הרגע. את החתול יש להכין בכך שתשמיעו לו נביחות של כלב על מנת שיתרגל לצליל, ובו זמנית לתת לחתול ליטוף או חטיף, כדי שיקשר את הנביחות עם חיזוק חיובי.

יצירה קרבה

לאחר ששני בעלי החיים בתוך הבית, יש ליצור הפרדה ברורה בימים הראשונים, אך עדיין לדאוג לחשיפה, למשל- לקחת את מיטת הכלב ולהניח ליד החתול, להחליף בין הצעצוע של הכלב לשל החתול ועוד, על מנת שיתרגלו לריחות אחד של השני. לאחר שבעלי החיים נחשפו זה לזה בצורה מבוקרת, ניתן להגביר את החשיפה, לזמן רב יותר, תוך כדי שהכלב תמיד ברצועה ונמצא תחת שליטה. את החתול אין להחזיק בזמן החשיפה על מנת שלא ירגיש כלוא וינסה לברוח תוך כדי שהוא פוצע אתכם.

ולא לשכוח

חשוב מאד לזכור להפריד את פינות האוכל שלהם ואת קערות המזון כדי שכל אחד מהם ידע מה שייך לו ולא יגע בדבריו של השני. בשבועות הראשונים התהליך ייקח מעט זמן, ואתם תצטרכו להיות בבקרה מוחלטת כאשר החשיפה של בעלי החיים זה לזה היא מבוקרת ומפוקחת, וכאשר אתם יוצאים מהבית החיות מוחזקות בחללים נפרדים, אך עם מעט סבלנות ואורך רוח, תוכלו להנות מחתול וכלב מאושרים תחת אותה קורת גג.