אין ספק שהרגע בו אתם מכניסים לביתכם גוש פרווה קטנטן ומגרגר הוא אחד הרגעים המשמחים יותר בחייכם. אתם יכולים להיות בטוחים שהחתלתול הקטן יעשיר את חייכם ויסב לכם אושר רב. יחד עם זאת, חשוב לזכור שחתלתולים שגרים בבית תלויים לחלוטין בבני האנוש עמם הם גרים, לכן חשוב שתדעו אילו דברים עליכם לעשות על מנת שתוכלו לגדל חתלתול בריא ומאושר. במאמר זה נספר לכם כיצד תוכלו לספק לחתלתול הקטן את כל התנאים שיקלו עליו את המעבר מחיקה החמים והמנחם של אמו לבית חדש וזר.

צרו מרחב בטוח לחתולים

עוד לפני שאתם חוצים את פתח הבית עם חתלתול בידיכם, חשוב שתכשירו את הקרקע עבור בואו. מפני שחתלתולים קטנים פשוט חייבים לשחק עם כל דבר שמתנדנד או זז בצורה כלשהי, חשוב שתאגדו את כל כבלי המחשב, חוטי הטלפון והחוטים השונים שיוצאים ממכשירי החשמל הביתיים. בנוסף, נקו את הבית מצמחים רעילים, הרחיקו מזונות שעלולים לסכן את חיי החתול (כמו ענבים, למשל) ודאגו לסגור היטב את כל הארונות המכילים חומרי ניקוי או הדברה.

ערכו לחתלתול סיור היכרות בביתו החדש

כמו אדם שלראשונה מתארח בבית חברו, גם חתול רוצה להכיר את הסביבה החדשה שבה יתגורר. הכניסו את החתלתול לביתכם בתוך כלוב פתוח ואפשרו לו לחקור את החדרים השונים בבית, לטפס על מקומות גבוהים ולרחרח את ממלכתו החדשה. חשוב שתהיה לו גישה לכלוב, על מנת שיוכל להרגיש בטחון בעת הצורך. אם החתלתול ירצה לחקור אזור שמבחינתכם נמצא מחוץ לתחום, מיד הורידו או הרחיקו אותו בעדינות, על מנת שלא יפתח דפוס התנהגות שלילי.

הציגו את החתלתול בפני בני המשפחה

למרות שכנראה כל בני המשפחה יסתדרו בשורה כדי להחזיק את החתלתול וללטפו, חשוב לא לחנוק אותו באהבת יתר. חשוב להניח לחתלתול להסתגל לסדר החברתי החדש וללמוד להכיר את בני הבית בזמן שלו, כולל הצלילים, הריחות והמגע שלהם. אם יש בבית ילדים קטנים חשוב להציב להם גבולות וללמד אותם כיצד ללטף את החתלתול מבלי להציק לו יותר מדי. אם בבית ישנן חיות מחמד נוספות, חשוב להציגן לחתול בהדרגה ובצורה מובנית, על מנת להבטיח תחילתה של ידידות מופלאה.

עזרו לו להנעים את שהותו הבודדה בבית

אם כחלק משגרת חיי בני המשפחה עליכם להשאיר את החתול לבדו בבית, חשוב שתעשו כמיטב יכולתכם להנעים את זמנו עד שתחזרו. מומלץ שתשאירו את החתלתול בחדר שבו נוח לו לרבוץ, היכן שנמצאת המיטה שלו, ארגז חול לעשיית צרכים וכמובן מזון ומים. חשוב גם שתשאירו לו צעצועים, על מנת שהוא יוכל לבדר את עצמו עד שחבריו החדשים ישובו הביתה. אם אתם חוזרים בשעות הערב המאוחרות, אתם יכולים גם להשאיר לו תאורה עמומה. ניתן גם להשאיר את הטלוויזיה דולקת וכך להרגיע את החתול בעזרת הקול האנושי או אפילו מוזיקה נעימה לאוזניו. ברגע שתחזרו הביתה, אתם תמצאו חתלתול שליו אך רעב לתשומת לבכם, ולכן חשוב שתשחקו איתו ותרעיפו עליו תשומת לב.