כשקר בחוץ אנחנו קופצים על ההזדמנות להתכרבל מול סרט עם פוך ושוקו. כשיורד שלג בירושלים נוהרים אליה מכל רחבי הארץ כדי לחזות בפלא. אבל בזמן שאנחנו מתעטפים בשכבה ועוד שכבה, מרתיחים מים ומדליקים חימום, החורף עלול להיות מסוכן מאוד לחתולי הרחוב. עם הגשם עוד קל להתמודד – לא קשה למצוא מחסה – אבל בלילות הקרים חתולים עלולים פשוט לקפוא למוות. לפניכם כמה דרכים פשוטות לעזור לחתולים להתמודד עם מזג האוויר.

מחסה חם

הקור עלול להיות מסוכן מאוד עבור החתולים. אפשר להוציא ארגזי קרטון או פלסטיק עם מגבות ישנות, חיתולי בד, שמיכות קרועות – כל סוג של בד יעזור להם להתחמם. את הארגזים חשוב לשים במקום שבו הם לא יירטבו – אחרת הבדים ייספגו במים ויקפיאו את החיות. כניסות לבניינים יכולות להיות אופציה טובה. אם ניתן לחסות את הארגזים בניילון זה מצויין, אבל אז שימו לב להדביק אותו היטב לארגז. אם הניילון מתנופף ברוח ומרעיש הוא עלול להרתיע את החתול מלהשתמש במחסה.

אוכל ומים

בימים הקרים כל בעלי החיים (כולל אנחנו) זקוקים לאנרגיה רבה יותר על מנת לשמור על חום גופם. לחתול מוזן היטב יש סיכוי רב יותר להתחמם ולשרוד. אפשר להשאיר אוכל במחסה, אבל מים כדאי לשים בקערית במרחק כלשהו ממנו – אתם לא רוצים שהיא תתהפך ותרטיב את השמיכות. גם בימים גשומים כדאי להשאיר מים. אמנם החתולים מסוגלים לשתות ברחוב, אך כמובן שעדיף שיוכלו לשתות בלי להירטב מהגשם.

הפיצו את הבשורה

בקשו מכולם לעזור. הפצת סטטוסים הקוראים לפיזור מקלטים לחתולים יכולה להכפיל עשרות מונים את ההשפעה שלכם על רווחת חתולי הרחוב. בזמן שאנחנו מתקבצים מסביב להסקה עם סרט ומשקה חם – נדע שעזרנו גם לחתולי רחוב לעבור את הימים הקרים בשלום.