אנחנו יודעים שחתולים יכולים להיות ממורמרים לפעמים. זאת חלק מהסיבה שאנחנו חולים עליהם. אבל לפעמים אפשר וכדאי לעודד אותם. גם אם זה לא עבד – לפחות נגיד שניסינו

יש אנשים שמחלקים את העולם לאוהבי כלבים ולאוהבי חתולים. ויש שיגידו שהחלוקה הזאת היא בין אוהבי חנופה ואוהבי כנות. בלי לקחת צד בוויכוח הזה, ברור שחתולים לא תמיד מנסים לרצות אותנו, ושלפעמים הם יכולים להיות במצב רוח רע וגם להראות את זה. אבל זה לא תמיד מבטא את חירות המחשבה והעצמאות המפורסמת של החתולים – לפעמים זה פשוט מראה שהחתול במצוקה. מה אפשר לעשות כדי לעודד את החתול כשהוא מתהלך זועף בבית?

מה פרויד היה אומר על זה?

אנחנו יודעים בדיוק מה פרויד היה אומר על כל התנהגות שהיא – שהיא נובעת מחרדה. וגם אם פרויד קצת (טיפונת) הגזים פה ושם, ברור שהוא עלה פה על משהו. כדאי לראות אם יש בסביבה משהו שמפחיד את החתול שלכם וגורם לו להיות במצב רוח קרבי בתגובה לאיום. האם יש רעשים חזקים באזור לאחרונה? אולי הוא תופס את הליטופים שלכם כמאיימים? ואולי בכלל הוא סובל לאחרונה מכאבים? אם תצליחו לזהות את המקור להתנהגות של החתול שלכם, יהיה לכם הרבה יותר קל למצוא לה פתרון.

לוקיישן לוקיישן לוקיישן

כשחתול זועף, הוא צריך ספייס. שימו לב לכך שאתם נותנים לו אותו – אולי יש לכם כלב והוא צריך קצת מנוחה ממנו, או שהילדים בבית לא מפסיקים לנסות לשחק איתו, ואולי אתם עצמכם קצת הגזמתם עם הליטופים. נסו לעצב לחתול שלכם סביבה שבה יש לו לאן לברוח כדי להתבודד, ותראו אם הוא משתמש בהזדמנות הזאת. אם הוא מנצל את האפשרות להיות לבדו – יכול להיות שזה כל הסיפור. הוא יחזור מבסוט יותר, רגוע יותר ושמח יותר.

תנו לו להיות הוא

לפעמים לא תוכלו למצוא מקור ברור להתנהגות של החתול, ולפעמים גם ספייס זה לא מה שהוא צריך. בסך הכל צריך לדעת לקבל את זה שחתול הוא חיה אוטונומית שעושה פחות או יותר מה שמתחשק לה, וזה לא בהכרח לרצות אותנו. אוכל טעים וליטוף כנראה יגרמו לחתול לאהוב אתכם יותר, אבל כנראה שהוא לא יקפוץ עליכם בליקוקים כשתחזרו הביתה וזה גם בסדר. לא חנפן, כבר אמרנו?