פעם, אם היינו רוצים לאמץ בעל חיים, כלב במיוחד, היינו ניגשים לעמותת “צער בעלי חיים” הקרובה למקום מגורינו ופשוט אוספים את זה שהיה נראה הכי חמוד בעינינו. לצערנו, רבים האנשים שהיו לוקחים כלב שממש לא מתאים עבורם, ואחרי זמן מה היו מחזירים את הכלב במקרה הטוב, או נוטשים אותו במקרה הרע. כיום, יש לנו הרבה יותר מידע על גידול נכון של כלבים, ואנו יודעים איך לבחור את הכלב שהכי נכון לנו ולסביבה שלנו.

כלבים המתאימים לבתים ודירות קטנות

הבחירה היא די פשוטה: ככל שהכלב קטן יותר, כך יהיה לו נוח יותר בדירה קטנה. זה לא אומר שכלבים גדולים לא יסתדרו בדירה, אבל הן לכלב והן לבעליו יהיה נוח יותר אם המרחב יתאים לגודל בעל החיים. הגזעים האידיאלים הם הגזעים הקטנים שלא גדלים לגודל ממשי – קינג צ’ארלס, שיטסו, פאג, מלטז, פודל ננסי ועוד. יש לזכור כי כאשר הכלבים נמצאים שעות רבות בדירה הקטנה, אין להם מקום לרוץ ולהוציא אנרגיה, לכן בטיולים היומיים יש להשקיע בהם מעט יותר, להריץ אותם ולשחק איתם על מנת שיפרקו את האנרגיה שהצטברה אצלם במהלך היום. גם בתוך הדירה ניתן לשחק עם הכלבים, לאלף אותם ולהפעיל את המוח שלהם – הם זקוקים לזה!

כלבים המתאימים לגידול עם תינוקות וילדים

כבר הוכח מחקרית שלגדול עם בעלי חיים בבית יעשה רק טוב לילדים שלכם, יבנה להם את הביטחון העצמי ואפילו יחזק להם את המערכת החיסונית, אבל אין ספק שלא כל כלב מתאים לילדים. הגזעים המומלצים הם רועה גרמני או בלגי, לברדור או גולדן רטריבר, בולדוג צרפתי או אנגלי, סטר אירי, פודל ופומרניאן. זו רק רשימה חלקית, לכן כאשר אתם מאמצים כלב ויש לכם תינוקות או ילדים קנטים, מומלץ להתייעץ עם מגדל הכלבים או העמותה לגבי כלב רגוע, נוח, סבלני וטוב לב.

כלבים לבעלי אלרגיות

אם חשבתם שאתם אלרגיים לכלבים ולכן לעולם לא תוכלו לגדל בביתכם את החיה האהובה, נמצא הפתרון לבעייתכם. ישנם גזעים מסוימים של כלבים שנחשבים ככלבים היפו-אלרגניים, כלומר, כלבים שאינם מעוררים את האלרגיה המוכרת אצל בני האדם. הסיבה לכך היא שלרוב הכלבים מנשירים את פרוותם באופן קבוע, אך קיימים גזעים שפרוותם יותר דומה לשיער אדם ואינה נושרת באותה תדירות, ולכן הם אינם מעוררים את האלרגיה. בין הגזעים המתאימים: פודל טוי, מלטז, שנאוצר, לברדודל, שיטסו, בישון פריזה ועוד.