נכין אתכם מראש – מקלחת לבעל החיים שלכם זה עסק לא נעים. רוב הכלבים לא נהנים מהמקלחת ועומדים בשקט מתחת הזרם; רובם משתוללים, מתפרעים, מלכלכים את חדר האמבטיה ואת כל הבית בשמפו, ומרטיבים לכם את הספה. יחד עם זאת, תדירות המקלחות היא לא גבוהה, והתוצאה לחלוטין שווה את זה. הכלב שלכם מריח נעים ונקי, והפרווה שלו מסודרת וקלה לסירוק. ומה עם חתולים? גם אליהם נגיע.

אז איך מקלחים את בעל החיים?

לפני שאתם מתחילים עם המקלחת, הכינו את הציוד לו תזדקקו: שמפו לכלבים המותאם במיוחד לכלב שלכם (אנחנו ממליצים על שמפו בוטני של חברת ערבה), מברשת מותאמת לסוג הפרווה של בעל החיים, נוזל לניקוי אוזניים או צמר גפן שיסתום את האוזניים למניעת דלקות, ומייבש שיער זמין כדי להאיץ את תהליך ייבוש הפרווה. באם מדובר במקלחת קיץ או אביב, אל תפחדו לרחוץ את כלבכם מחוץ לבית, באוויר הפתוח. רק תארגנו צינור, ואת כל הציוד, ותנו לו ללכלך את הרחוב כולו. אם מדובר בחורף, רחצו את הכלב בחדר האמבטיה שלכם, כשאתם משתמשים במים חמימים ואתם מרגילים אותו לאט לאט לזרם המים. התחילו את המקלחת מאזור הראש, חפפו את הכלב עם השמפו (ותנו לו לעמוד עם השמפו לדקה או שתיים) ואז שטפו אותו. אם הכלב נרתע מזרם המים, הנמיכו את לחץ המים, או שטפו אותו בעזרת ספוג מלא במים ולא בזרם ישיר.

מה עם חתולים?

אין איסור לעשות מקלחת לחתולים, אך יש לקחת בחשבון שחתול הוא חיה מאד נקייה, והוא מעביר את רוב שעות היממה בליקוק וניקוי עצמי. באם אתם שמים לב שפרוותו של החתול שלכם מלוכלכת ולא מטופחת, יש סיכוי שזו אינדיקציה למחלה או בעיה רפואית כלשהי ויש לפנות אל הווטרינר. בכל מקרה, אם בחרתם לרחוץ את החתול, עשו זאת במקום קטן וסגור, במים חמימים ובאווירה רגועה מאד.

טיפים לסיום:

תמיד הכינו חטיף או פינוק לכלב לאחר המקלחת, כדי שילמד לצפות לה ולא לפחד מהמקלחת. רחצו את הכלב רק אחת לחודש על מנת לא לפגום בחומציות הטבעית של העור שלו. אם מדובר בכלב שנמצא הרבה בים, ניתן לשטוף אותו עם מים בלבד. הקפידו לנגב את הכלב היטב, כולל באזור העיניים והאוזניים ואל תשכחו – התאזרו בהמון המון סבלנות.