הדגיגים שלכם גדלו למימדי ענק? או שהם הקימו משפחה לתפארת? כך או כך, סביבת המחייה נהייתה צפופה – והגיע הזמן לשדרג לאקווריום גדול יותר

אם תתמידו בגידול דגים, ייתכן שיבוא יום שהדגים שלכם ישגשגו כל כך עד שיתעורר הצורך להגדיל את סביבת המחייה שלהם ולשדרג את האקווריום שלכם לאחד גדול ומרווח יותר. ישנן שתי סיבות מובילות לצורך לשדרג לאקווריום גדול יותר:

דג גדול, אגם קטן

קורה לא פעם שמגדלי דגים מתחילים מאכלסים את האקווריומים שלהם בדגיגים ממינים שיכולים לגדול למימדים לא קטנים (למשל, דגי אוסקר או שפמנונים). חוסר ההיכרות והניסיון עם הזן, מוביל לכך שהמגדל לא מודע לגודל שאליו הדג יכול להגיע ובאיזו מהירות. לאחר מספר חודשים, בהנחה שהמגדל עושה עבודה טובה, הדגים הללו גדלים והאקווריום פתאום נהיה צפוף.

גידול אוכלוסין

כאשר אתם מקימים את האקווריום שלכם, אתם בוחרים את מספר הדגים שיאכלסו אותו. אבל פעמים רבות מגדלי דגים טירונים נוטים לשכוח שהמספר הזה אינו אבסולוטי. דגים, כמו חיות אחרות, נוטים להתרבות. וישנם מינים שעושים זאת יותר בקלות מאחרים. לכן, מי שהתחיל עם 5-10 דגים, יכול תוך כמה חודשים למצוא את עצמו גם עם 20 דגים שדרים בכפיפה אחת.

דגים באקסטרים

סיבה נוספת לשדרג לאקווריום גדול יותר, היא פשוט מאוד בשביל האתגר. כשהתחלתם לגדל דגים, הבחירה ההגיונית היתה לבחור באקווריום בגודל ממוצע, שאותו קל יותר לתחזק. כעת, כשאתם כבר מגדלי דגים מנוסים יותר, סביר שתרצו לשדרג לאקווריום גדול יותר, שיפתח בפניכם עולם חדש של אפשרויות מבחינת אבזור, זנים וכו’.

***

מיקוד הסיבה להחלטה לשדרג את האקווריום חשובה, משום שהיא תעזור לכם להבין גם לאיזה אקווריום כדאי לכם לשדרג. במידה שמדובר רק בצורך להגדיל את סביבת המחייה, תוכלו להתייעץ עם מומחים כדי להבין לאיזה גודל סופי צפויים להגיע הדגים שלכם או לחילופין לאיזה גודל צפויה להגיע האוכלוסיה באקווריום. כדאי מאוד להתייעץ עם גורמים מקצועיים רלוונטיים לפני הרכישה, על מנת שלא תצטרכו לשדרג שוב כעבור מספר חודשים. אם הסיבה שאתם רוצים להחליף אקווריום היא לשם האתגר, בצעו קצת מחקר מקדים וחשבו לאן אתם רוצים להתפתח עם התחביב של גידול דגים, והצטיידו בהתאם.