חתולים אוהבים לנעוץ את הטפרים שלהם בהכל. רהיטים, אנשים, שטיחים, אף אחד לא מוגן. הם עושים זאת גם כדי לחדד את הטפרים שלהם, גם מתוך שעמום, ובואו נודה באמת – יש חתולים שפשוט אוהבים לראות אותנו מתעצבנים. אז מה אפשר לעשות עם זה?

לספק אלטרנטיבה

חתולים מתים על עמודי גירוד. הכיסויים המועדפים על חתולים הם בד שטיחים, חבל או קרטון. קנו או הכינו לחתול שלכם עמוד גירוד ולמדו אותו לשרוט אותו במקום את הרהיטים. כל פעם שהחתול שורט את הרהיטים תגידו לו ‘לא!’ (חתולים אולי אוהבים להעמיד פנים שהם לא מבינים אותנו, אבל הם מבינים אותנו טוב מאוד), וכשהוא מגרד את העמוד תנו לו חטיף, ליטופים ומילות שבח.

לגזור

יש חתולים שבכל זאת ממשיכים לשרוט ולהרוס רהיטים, ולבעלי החתולים האלה נמליץ פשוט לגזור את הטפרים של החתול כשהם נהיים ארוכים וחדים מידי. זוהי בעצם פעולה די פשוטה ומהירה, ואם החתול רגוע היא לא מצריכה מאמץ מיוחד. בפעם הראשונה כדאי לגזור את הטפרים עם וטרינר או מישהו שעשה זאת בעבר כדי לא לפצוע את החתול. אם החתול מפחד ומתנגד אפשר לנסות להרגיל אותו. במקום לריב איתו כשהוא מתנגד, אפשר לגשת אליו כשהוא מנומנם ורגוע ולגזור רק ציפורן אחת, ואחרי כמה שעות או יום, שוב. כך נלמד אותו שהשד לא נורא כל כך ובסוף הוא ייתן לנו פשוט לגזור את כל הצפרניים שלו תוך כמה דקות.

כיסויי ויניל

ובכל זאת ישנם חתולים (במיוחד חתולים טראומטיים) שלא משתפים פעולה עם הגזירה וסובלים ממנה מאוד. כאן נכנס הפתרון השלישי שלנו – הכיסויים. אלה כיסויי ויניל קטנים וגמישים בצבעים שונים, המודבקים על הטפרים הטבעיים של החתול. רוב החתולים כמעט ולא מודעים לקיומם של הכיסויים וממשיכים עם פעולות הגירוד וההתמתחות, אשר כבר אינן פוגעות ברהיטים (או בנו). חשוב לציין שכיסויי צפרניים מתאימים רק לחתולים שלא יוצאים מהבית, משום שחתולים שכן יוצאים מהבית זקוקים לצפרניים לשם הגנה עצמית וטיפוס.