קניתם אקווריום בגודל מתאים, הכנתם קרקע וצמחייה, בחרתם פילטר מתאים ותאורה, ואפילו מצאתם את המיקום המושלם להעמיד את האקווריום כדי שכל אורח שמגיע אליכם יוכל להתרשם מהיצירה הטבעית והיפה שיצרתם. השלב הבא הוא כמובן להכניס את הדגים פנימה אל האקווריום, נכון? אז זהו, שלא נכון. ישנו תהליך הכנה מוקפד אותו עליכם להעביר את האקווריום שלכם לפני שאתם מכניסים אליו את הדגים על מנת להימנע מתמותה גדולה של רובם הגדול עוד לפני שחגגתם את השבוע הראשון. עכשיו הגיע הזמן להתאזר בסבלנות, לפעול על פי כמה כללים מוגדרים ולהכין את האקווריום לקליטת הדגים בנעימים.

התהליך הביולוגי

כל אקווריום צריך לעבור תהליך ביולוגי מסוים בו המים והחלל פיתחו מספיק בקטריות חיוביות על מנת שהדגים יוכלו לגדול בו בשלווה. תהליך ביולוגי כזה לוקח בדרך כלל שבועיים, אך יש להתאזר בסבלנות ולהיות ערניים לשינויים המתרחשים באקווריום כדי לקבוע את הזמן הנכון להכניס את הדגים. את האקווריום יש למלא במים ולהפעיל את פילטר האוויר. את מערכת התאורה, אם קיימת יש להפעיל גם כן, אך לזכור שלא לכסות את האקווריום במכסה הזכוכית. ניתן לפזר מעט מזון דגים בתוך המים שגם יסייעו לזרז את התהליך הביולוגי. אתם תבחינו שהאקווריום מוכן להכנסה כאשר הוא מתחיל לפתח ירוקת, או אז מגיע הזמן להרגיל את הדגים אל המים.

הכנסת הדגים לתוך האקווריום

טרם מכניסים את הדגים יש להרגיל אותם אל המים באקווריום. את זאת נבצע על ידי הכנסת הדגים והמים בשקית בה הם אוכסנו עד כה לתוך כלי פלסטיק גדול, ואליו להוסיף כוס של מים מתוך האקווריום המוכן. ממתינים מספר דקות ומוסיפים עוד כוס מים, ואז המתנה חוזרת והוספה חוזרת, עד שהכלי מלא. יש להמתין בסבלנות את הדקות הנדרשות בין הוספה להוספה. לאחר מכן, אנו מתחילים להוציא את הדגים (אחד אחד) ולהוסיפם אל תוך האקווריום. המקפידים יאמרו שיש להוסיף זוג דגים אחת לשבוע ולא למלא את האקווריום בדגים בבת אחת על מנת לאפשר הסתגלות אופטימלית ולמנוע שיבוש של המערכת הביולוגית העדינה שפיתחנו.