השמש היוקדת בקיץ מאלצת אותנו לנקוט במשנה זהירות. הרבה מים, קרם הגנה וכל מה שיעזור לנו לשרוד את השהות בחוץ עד שנחזור למזגן. אבל חשוב לזכור שבעוד שאנחנו מסוגלים להתמודד עם הסכנות שאורבות לנו בחוץ, גם לחברים הכי טובים שלנו, הכלבים, צפויות סכנות. בימים הלוהטים האלה חשוב לדעת למה בדיוק לשים לב  כדי לעזור להם לעבור את הקיץ בשלום.

מתי ואיך לטייל בחוץ?

אף אחד מאתנו לא היה מעז לצאת לרחוב ולהסתובב לאורך זמן ללא נעליים על המדרכה. הכלבים שלנו הולכים יחפים למעשה במשך כל הזמן. בקיץ הטמפרטורות הגבוהות עלולות לגרום להם לכוויות בכריות הרגליים. לכן, רצוי לא להוציא את הכלב לטיול בשעות הצהרים הלוהטות, אלא לכוון את הטיול לשעה שהטמפרטורות נמוכות יותר באופן יחסי, ושהטיול יתבצע במקום מוצל ככל שאפשר. בנוסף,  לכלבים אין מנגנון הזעה כמו שלנו, ולכן קשה להם יותר לקרר את הגוף. הדרך שלהם לעשות זאת היא על ידי “הלחתה” – הם מוציאים את הלשון ומתנשפים וכך נפלט חום גופו דרך הלשון. חשוב לקחת מים איתכם לטיול ולעשות הפסקות שבהן יוכל לשתות.

התמודדות עם מזיקים

הכלבים שלנו סובלים מפרעושים וקרציות במשך כל השנה, אך בקיץ הם מופיעים אפילו יותר. במידה שלא מטפלים בפרעושים הם עלולים לעורר תגובה אלרגית ולגרום לנזקים כמו דלקת עור שתגרום לסבל מיותר. והקרציות? עלולות לפגוע אפילו יותר. לכן חשוב להשתמש באמפולות מתאימות ובטיפול לפי המלצת הווטרינר, על מנת למזער את הנזק ככל שאפשר.

בנוסף, חשוב לשים לב גם למזיקים אחרים, כמו נחשים ארסיים, שעלולים להכיש את הכלבים בזמן שהם חוקרים מקומות מסתור בזמן הטיול. במידה שהכלב הוכש, יש לפנות אותו בדחיפות לטיפול ולא לבצע שום טיפול בעצמנו!

מקומות סגורים

לא מן הנמנע שבחום הכבד קורים דברים שמסיחים את דעתנו ויכולים לגרום לנו לשכוח את הכלב האהוב בכל מיני מקומות סגורים. חשוב לזכור שהכלב שלנו דומה לנו. אסור להשאיר אותו בתוך מכונית סגורה גם אם אנחנו פותחים קצת את החלון. הטמפרטורות הגבוהות עלולות לגרום לו נזק קשה מאוד. במידה שאנחנו משאירים את הכלב שלנו בבית בחדר סגור, יש להקפיד שיהיו לידו מים ומקור אוויר שיצנן את המקום וימנע ממנו להתייבש.

תספורת – לא כמו שחשבתם

בניגוד אלינו, הפרווה של הכלב אינה מחממת אותו אלא מבודדת מקור ומחום. לא כדאי לגלח אותה בקיץ מכיוון שהדבר עלול דווקא לחשוף אותו לפגיעות מהשמש. אם נראה לכם שהפרווה שלו מקשה עליו, עדיף רק לדלל אותה ולא להסיר אותה לחלוטין.

מה אוכלים?

הקיץ עלול לגרום לכלבים שלנו לאכול פחות. במידה שזה קורה, לא צריך להילחץ. זה בסדר ולא מעיד על בעיה בריאותית. אבל אם נוספים לכך גם סימנים כמו אדישות, או אי אכילה למשך יותר מיום, גשו לווטרינר.

בנוסף, אם הכלב שלנו אוכל כרגיל אבל לא סיים את האוכל שלו מהצלחת, כדאי לאסוף את מה שנשאר ולהחזיר לשקית האוכל אחרת המזון החשוף עלול למשוך נמלים וחרקים אחרים.