כלבים רבים מבלים את רוב היום בבית, ללא השגחה. תאונות רבות קורות בזמנים האלה, מאחר שכלבים הם כמו ילדים והבית מלא בסכנות. מעט תשומת לב וארגון יכולים למנוע את רוב הפגיעות והתאונות שעלולות לקרות בבית. לפניכם רשימת עיקרי הסכנות בבית שניתן לטפל בהן.

כבלי חשמל

מוצרי חשמל, מטבע הדברים, עלולים לחשמל וזוהי סכנה ממשית עבור הכלב. כלבים, ובעיקר גורים, נהנים לכרסם חפצים קשים, וכבלי חשמל הם משחק כרסום פופולרי מאוד עבורם. על מנת למנוע נזק עבורכם וסכנות עבורו, יש לקשור יחד את החוטים ולהעלות אותם למקום גבוה שהכלב לא יגיע אליו.

מזון ותרופות

מזונות שונים וכל סוגי התרופות עלולים לגרום אצל הכלב להרעלה ואף להיות קטלניים. לכן, חשוב לסגור את התרופות היטב בקופסא ולשמור אותן הרחק מהישג הכלב. בנוסף, מאכלים מסוימים עלולים לגרום להרעלה או לחנק, ולכן אין להשאיר אוכל בחוץ. רצוי גם לדאוג שפח האשפה יהיה סגור הרמטית על מנת שהכלב לא יוציא ממנו שאריות מזון מסוכנות.

חומרים כימיים

חומרי ניקוי, חומרי הדברה, צבעים ועוד – כל אלה הם כימיקלים שעלולים להרעיל את הכלב לא רק אם יכניס אותם לפיו, אלא אפילו בשאיפה או בנגיעה בהם. חשוב לשמור את הכימיקלים הללו בקופסאות אטומות שלא ניתן לפתוח בקלות, ובגובה אליו הכלב לא יוכל להגיע.

צעצועים

כאמור, כלבים, ובעיקר גורים, אוהבים ללעוס חפצים קשים, ולכן הצעצועים של ילדיכם הם מטרה מבוקשת עבורם. בליעה של חפצים כאלה עלולה לגרום לחנק, לסתימת מעי, לפצעים במערכת העיכול – שעלולים להוביל לטיפולים פולשניים ולעתים אף למוות. לכן גם את הצעצועים יש לסגור בקופסאות בלתי נגישות.

צמחים

פרחים וצמחים שנראים לנו בלתי מזיקים עלולים להיות קטלניים עבור כלבים. אין להכניס צמח חדש לבית לפני שמוודאים כי הוא אינו רעיל עבור הכלב. ואם בכל זאת רוצים להכניס הביתה צמח רעיל – פשוט ודאו שהכלב לא יוכל להגיע אליו.