רבים מבין האנשים שמאמצים חתלתולים חושבים שהם יודעים כל מה שצריך לדעת אודות גידולם. אך מפני שהם מעולם לא טרחו ללמוד על עולם הייחודי של חיות מופלאות אלה, ניתן לומר שהם בעצם מאמצים חתול בשק, ולכן בלתי נמנע שהם יעשו טעויות רבות במהלך גידולו. במאמר זה נספר לכם על חלק מהאמונות הכוזבות שמאפיינות אנשים שמעולם לא גידלו חתול ואשר כעת מכניסים לראשונה חתלתול לביתם.

לחתולים יש יצר טבעי לעשות צרכים בארגז חול

בניגוד לאמונה הרווחת, לא כל החתולים נולדים עם היצר הטבעי לעשות את צרכיהם בארגז חול, ובמיוחד אם מדובר על חתלתול שגדל ברחוב ועשה את צרכיו כרצונו החופשי. חשוב לדעת שחינוך חתול לצרכים איננה משימה בלתי אפשרית: אתם צריכים רק ליצור קשר חיובי בין עשיית הצרכים של החתול למרחב מסוים בבית שהגדרתם מראש. לעתים ייתכן שבעיה התנהגותית או אפילו רפואית תמנע מהחתלתול לעשות את צרכיו בארגז, ובמקרה זה עליכם להיוועץ בווטרינר.

אין טעם לגזור את טופרי החתלתול בעודו גור

 נכון, כשהם חתלתולים קטנטנים וחמודים מדובר בשריטות בלתי מזיקות, אך אם לא תשימו קץ להרגל השלילי הזה, עד מהרה תגלו שהחתלתול כבר הפך לנמר קטן שיכול להסב נזק לרכושם ולגרום לכם להקיז דם. בנוסף, טופרים ארוכים עלולים להיתפס בחפצים שונים בבית ולגרום לחתול לסבל רב. חשוב לספק לחתול מספר מקומות עליהם יוכל להשחיז את ציפורניו, ובנוסף כמובן שמומלץ להקל עליו את החיים ולקצוץ אותם עבורו מעת לעת.

חתלתולים אינם זקוקים לאוכל איכותי

רבים חושבים שחתולים יכולים לחיות חיים בריאים ושמחים גם עם אוכל חתולים זול, אך למען האמת גם חתולים – ככל בעלי החיים – זקוקים לתזונה בריאה ומאוזנת כדי לשגשג. בעלי חתולים שבחרו במזון חתולים זול דיווחו על תופעות לוואי כגון שלשולים, תפקוד לקוי של בלוטת התריס, השרת שיער מופרזת, הקאות וכיוצא באלה. בנוסף, מזון זול בדרך כלל עשיר בפחמימות, מלחים וחומרים מלאכותיים אחרים שעלולים לסכן את בריאות החתלתול ולגרום להשמנתו. מומלץ להתייעץ עם וטרינר ולרכוש מזון חתולים איכותי חרף מחירו, שכן בכוחו לענות על כל צרכיו של החתלתול ובטווח הארוך גם לחסוך לכם ביקורים מיותרים אצל הווטרינר.

אפשר לנקות את ארגז הצרכים לעתים רחוקות

חתולים ידועים בתור בעלי חיים חובבי היגיינה וניקיון, ולכן הם שמחים על האפשרות לעשות את צרכיהם באזור נקי ונטול ריחות מזוויעים. ממש כמו שאתם מחפשים אסלה נקייה בבית שימוש ציבורי, אם לא תנקו את ארגז החול שלהם, גם חתולים יתחילו לתור ברחבי הבית אחר אלטרנטיבות לעשיית צרכיהם. מומלץ לנקות את ארגז הצרכים לפחות אחת ליום. אין ספק שהן החתול והן האורחים שלכם יודו לכם מקרב לבם.