מיצי חמודה. על זה אף אחד לא מערער. היא יפהפיה, הגרגורים שלה עושים לנו נעים בבטן וכשהיא מואילה להכיר בקיומנו היא עושה לנו חם בלב. אלא מה, מיצי אוהבת להטביע את חותמה ברהיטים, והבית נראה כמו אחרי מהפיכה.

אז מה עושים? איך מונעים מגוש הפרווה המתוק להפסיק לעשות שפטים בספה? ריכזנו בשבילכם שלוש שיטות מנצחות לשמור על הרהיטים בטוחים מפגיעת ציפורניה של מיצי.

לספק משטחי גירוד אלטרנטיביים

חתולים צריכים לחדד את הציפורניים שלהם על משהו כמו שאנחנו צריכים להתמתח בבוקר – זה אינסטינקט פיזי. אבל המשהו הזה לא חייב להיות הספה שעלתה לכם מחיר עם יותר מדי ספרות. אפשר למצוא משטחים שנועדו למשוך את החתול להתאמן עליהם ולעזוב את הספה במנוחה. המשטחים מיועדים לתת חוויה אופטימלית לגור המתוק שמשסע את הבית בציפורניו, ויעודדו את החתול להתמקד בקריעתם לגזרים ולהשאיר את שאר הבית שלם. אם אתם לא מחפשים משהו פנסי לחתול – למרות שכמובן שלמיצי מגיע הכל – אפשר לתת לו להשחיז את טפריו על קופסאות קרטון.

התנייה חתולית

אין טעם למחוא כפיים, לצעוק או להזיז את החתול כשהוא משמיד את השטיח – הוא ילמד שלא לשרוט רהיטים לידכם, אבל כשתחזרו מהעבודה תראו את הנזק בתוספת ריבית דריבית. מה שיכול לעזור זה בקבוק קטן של ספריי, ובלי לעשות רעש או לקשר את זה אליכם בשום צורה, פשוט לשלוח שפריץ קטן של מים כשהחתול עוזב את המשטח שהכנתם לו ומתחיל להתעלל בכורסא. די מהר החתול יבין שיש משטחים שנעים לשרוט ויש כאלה שלא, והרהיטים שלכם יהיו בטוחים.

לקצוץ ציפורניים

לפעמים אין מה לעשות, מיצי לא עוזבת את הספה במנוחה ומתעלמת בהפגנתיות מגן העדן לציפורניים שהקמתם לכבודה בפינת הסלון. קיצוץ הציפורניים הוא דבר שמומלץ לעשות בזוגות, כאשר אדם אחד מחזיק את החתול והשני עובר במהירות על הציפורניים (חשוב מאוד שלא לקצוץ יותר מדי!) ומקצר אותן. למהדרין ניתן לקנות כיסויי סיליקון שניתן להדביק לציפורניים. הכיסוי ייפול לאחר כמה חודשים, ואז אפשר יהיה לראות אם החתול מעדיף הפעם את משטח הגירוד על פני השטיח.