כשאתם באים לבחור את האקווריום הנכון ביותר עבורכם, ישנם כמה היבטים אליהם רצוי מאוד שתתייחסו. לא מדובר פה בנושאים של חיים או מוות, לא בעבור בעלי הזימים ובטח שלא עבורכם, אבל הנושאים הללו יגרמו לכם ליהנות מהאקווריום כמה שיותר, ובינינו, זו הרי ממילא הסיבה לכך שרציתם אותו מלכתחילה.

שלב ראשון: מיקום

זה אולי נשמע קצת משונה, אבל למיקום של האקווריום בבית יש משמעות עצומה בבחירת סוג האקווריום המתאים. כלל האצבע הוא שהאקווריום צריך להיות מוצב במקום בו אתם מבלים את רוב הזמן. אם הסלון שלכם קטן, אז אולי אקווריום של שני מטר אורך הוא לא רעיון טוב כל כך. אם הרהיט המרכזי בסלון הוא מזנון, ועליו אתם מתכננים להניח את האקווריום, רצוי מאוד שמידות האקווריום יתאימו לרהיט. ולא רק הגודל הוא משמעותי, גם הצורה. אקווריום יכול להיות מלבני, מרובע, עגול ועוד, אך לא כל האפשרויות יתאימו לחלל הרצוי. אל תשכחו: אקווריום הוא אומנם בית גידול לדגים, אבל הוא גם רהיט נוי, וכשכזה, הוא אמור להיראות טוב.

hexa-brown_74700337_FT[1]התאמת האקווריום לסביבת החדר היא השלב הראשון

שלב שני: סביבה

אל תמקמו את האקווריום במקום בו אחר כך לא תוכלו לבצע פעולות שגרתיות כמו החלפת הפילטרים או האכלת הדגים. אל תמקמו אותו במקום בו אין גישה לחשמל. יש לכם מזגן? אשריכם. אבל שימו לב שהאקווריום ממוקדם במקום בו המזגן לא משנה דרסטית את הטמפרטורה שבו, דבר שעשוי להשפיע על הדגה.

שלב שלישי: הגודל

אחרי שסגרנו את עניין המיקום, הגיע הזמן לדבר על הגודל. באקווריומים, כמו בחיים, הגודל לא קובע, אבל הוא בהחלט יכול להרשים. אז מה הגודל האידיאלי לאקווריום? הכי חשוב לשים לב לגודל המינימלי – אקווריום יכול להיות קטן ועוצר נשימה, אבל אסור שיהיה קטן מדי בעבור הדגים. נזכיר, המטרה העיקרית היא לשמור את הדגים בחיים.

shutterstock_176518742זכרו שהגודל לא קובע

דגים, אתם בטח כבר יודעים, נוהגים לחיות במקורות מים גדולים, ולכן ככל שהאקווריום יהיה גדול יותר, הם יהיו מרוצים יותר. מצד שני, לא כל בית ולא כל חדר מסוגלים להכיל כל גודל של אקווריום. אם למשל אתם מתכננים להציב את האקוורי

ום על מדף, חשוב יותר לוודא שהמדף מסוגל לשאת את משקל האקווריום, המים, והדגים, מאשר לרוץ לחנות ולבחור את האקווריום הכי גדול בשוק, רק כי זה מומלץ.

ולסיום, עוד נקודה משמעותית. אל תשכח שאקווריום קונים פעם אחת, אבל התחזוקה שלו נמשכת (בעזרת השם) שנים רבות. אקווריום גודל יסב לכם הרבה נחת, אבל הוא גם דורש יותר עבודה. אם אתם לא מסוגלים לזה (רק בגלל הלחץ בעבודה, כמובן), אל תתפתו, רכשו אקווריום קטן יותר וקל יותר לתפעול. בכל מקרה, התוצאה תהיה משובבת לב.

113700לא בטוחים שתסתדרו עם אקווריום גדול? יש מספיק קטנים מצוינים